Düğünümüz....

21 Şubat 2013 Perşembe

Biz Rahatız Ya Onlar...

Arkadaşım Aysel 'in bloğunda gördüğüm yazıyı paylaşmak istiyorum.Ben en yakın zamnda elimden geleni yapacağım.Şu an göçebe bi hayatım olduğu için biraz geç olabilir.Affola...

Genç Kız Sığınma Evi bir dernek.

Yetiştirme yurdundan ayrılan kızlar,ailesi tarafından şiddet gören ve cinsel istismar edilenler,töreler nedeniyle zor durumda kalan genç kızlar bu derneğe başvurabiliyorlar.

Blogger dünyası olarak bizler de bu işe bir el atıp bu duyuruyu yaparak olabildiğince fazla genç kızımıza yardım eli uzatalım istedik.
Düşünseniz ya aileniz yok,büyüyünce ne olacaksın sorusu karamsarlık dolu,18 yaşınızda;en çok şımarık,aciz ve ihtiyaçlı olduğunuz,özentiliğinizin doğal olarak tavan yaptığı döneminizde yapayalnızsınız.
Çocukluğunuzdan beri size ait olmayan ama varolmuş olan yaşam alanınız artık yok,sokaktasınız!Ve bir dernek,Uğur İlhan adlı koruyucu Melek size sıcacık bir yuva sağlıyor

Genç kızların neye ihtiyacı olur?Bir insanın..?
Aklınıza ne gelirse;kişisel bakım,gıda,kıyafet,makyaj,maddi destek..
'İzmirdeki hatunlar kargo için tek bir koldan buluşup ne verebiliyorsak İstanbul Genç Kız Sığınma Evindeki arkadaşlarımıza göndereceğiz.
Siz de bize destek olun,tarih belirleyelim ve sizin mekanınızda kargolarımızı birleştirelim,beraber gönderelim' diye söyledim..
Mekan sizin,ne zaman isterseniz.

Lütfen konuyla ilgiliyseniz ve İzmir'denseniz Creme De La Creme bloğu sahibi Serap'la iletişime geçin. Farklı ildenseniz de Genç Kız Sığınma Evi'nin internet adresinden iletişime geçip gönlünüzden ne geçiyorsa yardımda bulunabilirsiniz.

Düşündümde günlük yaşamda erteledğim ne çok şey var..artık silkelenme zamanı.
öpüldünüz
 

8 yorum:

 1. canım dediğin blogla iletişime geçicem mutlaka

  YanıtlaSil
 2. tatlım paylaşım için teşekürler:)duyarlı olmamız lazım cidden de

  YanıtlaSil
 3. giymedigimiz kiyafetlerimiz var yollasak ne iyi olur

  YanıtlaSil
 4. duyarlılığın için teşekkürler fıstığım

  YanıtlaSil
 5. Mutlaka ilgilenicem canım sanırım adres alıp kendimizde kargo yapabiliriz.Çok teşekkürler böyle bir paylaşım yaptığın için.

  YanıtlaSil
 6. Canım iyi ki yazdın, biz hayatın binbir telaşları arasında malesef unutuyoruz böyle şeyleri hep :(
  İnernetten bakacağım hemen.
  Çok sağol tatlım

  YanıtlaSil
 7. giymediğimiz giysilerimizi ve diğer eşyaları vs değerlendirebilirler belki, tek sorun ulaştırmak oluyor genelde. Paylaştığın için teşekkürler bende hemen bakıyorum sitelerine :)

  YanıtlaSil